“Ceļš nav spēle! Kļūdas nepiedod…” (2021)

14.04.22

Lai informētu autovadītājus par bīstamākajiem ceļu posmiem Latvijā, kur visbiežāk notiek ceļu satiksmes negadījumi, kā arī aktualizētu jautājumu par nepareizu kreisā pagrieziena veikšanas bīstamību, laika posmā no 2021.gada 20.septembra – 19.oktobrim tika realizēta kampaņa “Ceļš nav spēle! Kļūdas nepiedod…”.

Kampaņas īstenošanas laikā realizēta sadarbība ar lietotnes Waze uzturētāju. Tā rezultātā izstrādāts algoritms, kas ļauj Waze lietotnē tiešsaistes režīmā integrēt datus par bīstamām vietām uz ceļa, kuros ir paaugstināts negadījumu risks. Autovadītāji, kas brauciena laikā lieto Waze lietotni, tiek brīdināti par šīm bīstamajām vietām.

Pirms un pēc kampaņas tika veikta kvantitatīva mērķauditorijas aptauja, lai noskaidrotu autovadītāju zināšanas par kreisā pagrieziena bīstamību, braukšanas kultūru Latvijā un bīstamākajiem paradumiem, kā arī to vai kampaņa ir rosinājusi mērķauditorijas uzvedības maiņu (pēc kampaņas). Kopumā aptaujāti 430 respondenti pirms kampaņas un 405 respondenti pēc kampaņas. Pēc kampaņas veiktajā aptaujā 31,4 % respondentu norādīja, ka pamanījuši kampaņas informatīvās aktivitātes. Tāpat aptaujā tika noskaidrots, ka 26,2 % respondentu ir pamanījuši, ka no septembra sākuma Waze lietotnē autovadītāji tiek brīdināti par ceļu posmiem Latvijā ar augstu negadījumu biežumu.

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.