Pirms lietota auto iegādes LTAB piedāvā bez maksas pārbaudīt tā negadījumu vēsturi

30.05.24

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) aicina autoīpašniekus plašāk izmantot biroja piedāvātos bezmaksas datu apstrādes pakalpojumus lapā www.ltab.lv vai mobilajā lietotnē LTAB OCTA, kuri ļauj iegūt informāciju par sava esošā vai potenciālā spēkrata negadījumu vēsturi, noslēgtajiem apdrošināšanas līgumiem un citu svarīgu informāciju.

 

“Bieži dzirdam par situācijām, kad iegādājoties transportlīdzekli, tā pārdevējs nelabprāt sniedz informāciju par patieso spēkrata stāvokli, nepastāstot, ka tam ir bijuši bojājumi. Nereti šādi automobiļi ir pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem. Vizuāli auto izskatās nevainojami, taču tā iegāde var radīt neparedzētas papildizmaksas jaunajam īpašniekam vai pat būt bīstams ekspluatācijā apdraudot pašu vadītāju, pasažierus un citus satiksmes dalībniekus,” stāsta LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics.

 

LTAB mājas lapā un lietotnē LTAB OCTA var iegūt datus par reģistrētajiem (kopš 1997.gada) OCTA gadījumiem, kas notikuši gan Latvijas teritorijā, gan ārvalstīs, par periodu, kad transportlīdzeklis ir reģistrēts Latvijā. “Gadījumā, ja konkrētais spēkrats ir negadījumā cietusī puse, datu pasūtītājs iegūs informāciju arī par atlīdzības izmaksas lielumu, pēc kā būs iespējams novērtēt avārijas un tās rezultātā nodarīto zaudējumu apmēru,” skaidro J.Stengrevics. Lai iegūtu vēlamo informāciju par spēkrata negadījumu vēsturi, autoīpašniekam nepieciešams zināt tikai transportlīdzekļa reģistrācijas numuru.

 

LTAB nodrošinātie pakalpojumi tāpat sniedz bezmaksas informāciju par konkrētā īpašnieka OCTA polisēm un OCTA apdrošināšanas gadījumiem, kas pieteikti apdrošinātājiem. Savukārt, ja noticis satiksmes negadījums, LTAB mājas lapā iespējams atrast padomus Saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai, uzzināt negadījumā iesaistīto spēkratu apdrošinātāju un citu informāciju. Lietotnē LTAB OCTA tāpat iespējams elektroniski aizpildīt Saskaņoto paziņojumu.

 

Lai informētu potenciālo lietoto auto pircējus par riskiem, kas iespējami nepietiekami izvērtējot spēkrata tehniskos un negadījumu vēstures datus, kā arī stāstītu par iespējām tos noskaidrot, LTAB maijā īsteno informatīvo kampaņu “Pirms pērc – pārbaudi!”.

Pielikumi

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.