Par saskaņoto paziņojumu

Saskaņotā paziņojuma komplekts

OCTA apdrošināšanas sistēma satiksmes dalībnieku ērtībai pieļauj aizpildīt saskaņoto paziņojumu par notikušo ceļu satiksmes negadījumu. Tālāk par to, kas ir jāzina par saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu.

Saskaņotā paziņojuma veidlapu komplekts sastāv no divām vienādām veidlapām un norādījumu lapas. Tajā ir piecpadsmit punkti, uz kuru jautājumiem jāatbild.

Saskaņotais paziņojums ir jāaizpilda abiem autovadītājiem un abiem vadītājiem tas ir jāparaksta. Ar savu parakstu Jūs vai otra puse nevis atzīstat savu vainu, bet gan tikai apstiprināt to, ka paziņojumā ierakstītie vai ar krustiņu atzīmētie fakti atbilst patiesībai.

Eiropas ceļu satiksmes negadījuma paziņojums

,,Eiropas ceļu satiksmes negadījuma paziņojums” jeb praksē pielietotais nosaukums – „Saskaņotais paziņojums” darbojas vairāk kā 20 valstīs. Šis paziņojums ir veidlapu komplekts, kurā tiek aprakstīti ceļu satiksmes negadījuma apstākļi, kuriem piekrīt abi iesaistītie transportlīdzekļu vadītāji, to apliecinot ar saviem parakstiem. Saskaņotais paziņojums tika ieviests, lai varētu bez policijas iesaistīšanas fiksēt ceļu satiksmes negadījuma apstākļus un izskatīt cietušo prasības par materiālo zaudējumu kompensēšanu no apdrošināšanas līdzekļiem. Eiropas Apdrošināšanas komitejas izstrādātais Saskaņotais paziņojums visās valstīs, kur tas ieviests, ir vienāds gan pēc teksta satura, gan lapas iekārtojuma un krāsām, gan arī sadaļu numerācijas un norādījumu izvietojuma. Atšķirīga ir tikai valoda. Tādējādi Saskaņoto paziņojumu var aizpildīt pat transportlīdzekļu vadītāji, kuri katrs runā savā valodā, jo tā forma visās valstīs ir vienāda.

Nav svarīgi, kura veidlapa tiek aizpildīta, taču svarīgi, lai pēc Saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas un tā parakstīšanas no abu autovadītāju puses, transportlīdzekļa vadītāji saņemtu vienu aizpildītā paziņojuma eksemplāru (oriģinālu vai kopiju), ko iesniegt apdrošinātājam.

Saskaņotā paziņojuma priekšrocības

  • Laika ekonomija – nav notikuma vietā jātērē laiks gaidot policiju;
  • Mazāk tiek traucēta satiksme, kas parasti rodas pēc CSNg;
  • Saskaņoto paziņojumu ir iespēja izmantot Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, jo pēc satura, uzbūves, teksta un krāsām tie ir identiski visā Eiropā. Turklāt, ja Saskaņotais paziņojums nav līdzi, bet pēc CSNg Jums piedāvā aizpildīt citas Eiropas valsts Saskaņoto paziņojumu, Jūs to droši variet darīt, pat nepārzinot konkrētās valsts valodu.

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.