Kā tiek aprēķināta Bonus-Malus klase?

Aprēķinot Bonus-Malus klasi tiek skatīta apdrošināšanas vēsture par pēdējiem 11 gadiem. Katru gadu no vēstures tiek dzēsts viens vecākais periods un tā vietā nāk jaunākais. Tālāk skatās 11 periodus, kurus var ieskaitīt, kurus nevar un kuros ir bijis negadījums. Lai periodu varētu ieskaitīt, kā pozitīvu, tajā ir jābūt vismaz 275 apdrošināšanas dienām un nedrīkst būt izraisīti ceļu satiksmes negadījumi. Tad pie 6. jaunslēguma Bonus – Malus klases ir jāpieskaita visi “+” un jāatskaita “-“ (ja tādi ir) un tiek iegūta aktuālā Bonus-Malus klase.

Bonus-Malus klases tiek rēķinātas tikai Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Līdz ar to, ja transportlīdzeklis ir reģistrēts ārvalstī, Bonus-malus klase šim transportlīdzeklim netiks noteikta.

Pielikumi

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.