Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (Satiksmes biroja) pievienošanās «Zaļās kartes» sistēmai

1997.gads

marts
Saeima pieņem OCTAA likumu un pārejas perioda noteikumus, kas paredz likuma ieviešanu no 1997.gada 1.jūnija līdz 1997.gada 31.augustam. OCTAA likumam pilnībā jāstājas spēkā 1997.gada1.septembrī.

1998.gads

februāris
Satiksmes birojs sagatavo nepieciešamos dokumentus un nosūta lūgumu Biroju padomei uzņemt Satiksmes biroju «Zaļās kartes» sistēmā.

3., 4.jūnijs
Biroju padome tās Ģenerālās asamblejas laikā Hāgā pieņem lēmumu uzņemt Satiksmes biroju «Zaļās kartes» sistēmā.

1.jūlijs
Latvija oficiāli kļūst par «Zaļās kartes» sistēmas dalībvalsti ar «Pārejas perioda dalībvalsts» statusu uz diviem gadiem.
Latvija sāk slēgt divpusējos «Tipveida līgumus starp birojiem»

septembris
Ministru kabinets pieņem noteikumus nr. 359, kas apstirina Latvijas «Zaļās kartes» veidlapu.

oktobris
Ministru kabinets pieņem noteikumus nr. 397, kas apstiprina Latvijas «Zaļās kartes» tarifus un OCTAA limitus.

Izpildkomiteja pieņem «Pārejas perioda dalībvalstu monitoringa sistēmu». Pārejas perioda dalībvalstu birojiem, tajā skaitā Satiksmes birojam, katru ceturksni Biroju padomei jāiesniedz atskaite par Satiksmes biroja un Latvijas licenzēto apdrošināšanas sabiedrību saistību izpildi pret citiem «Zaļās kartes» sistēmas dalībvalstu birojiem.

novembris
Tiek noslēgts pēdējais «Tipveida līgums» ar Itālijas «Zaļās kartes» biroju.* Latvijai ir tiesības izdot savas valsts «Zaļo karti».

1.decembris
Licencētās Latvijas apdrošināšanas sabiedrības sāk Latvijas «Zaļās kartes» izplatīšanu.

1999.gads

janvāris
Satiksmes birojs nosūta Biroju padomei pirmo, kopā ar apdrošināšanas sabiedrībām sagatavoto, monitoringa atskaiti par Latvijas saistībām pret citiem «Zaļās kartes» sistēmas Birojiem.

jūnijs
Biroju padomes Ģenerālā asambleja pieņem lēmumu noteikt «Pārejas perioda dalībvalsts» statusu uz 4 gadiem.

* Patreiz Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (Satiksmes birojs) ir noslēdzis «Tipveida līgumus starp birojiem» ar 42 «Zaļās kartes» sistēmas dalībvalsts biroju.

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.