Par kampaņu

Laika posmā no 14. oktobra līdz 11. novembrim Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Valsts ceļu policiju, īsteno sociālu kampaņu, kuras mērķis ir skaidrot sabiedrībai OCTA un tehniskās apskates savlaicīgas veikšanas nepieciešamību, kā arī mazināt to autovadītāju skaitu, kas neiegādājas OCTA vai nokavē tehniskās apskates derīguma termiņus.

Kampaņas ietvaros autovadītājiem skaidrosim, ka OCTA vai tehniskā apskate nav nevajadzīga formalitāte, ko valsts uzspiedusi autovadītājiem, bet gan drošības garants pašam autovadītājam, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpat, lai precīzāk izvērtētu to autovadītāju īpatsvaru, kas ceļu satiksmē piedalās bez derīgas OCTA vai tehniskās apskates, kampaņas laikā fotoradari pastiprināti kontrolēs OCTA un tehniskās apskates derīguma termiņus.

Aicinām ikvienu autovadītāju pārliecināties par OCTA un tehniskās apskates derīguma termiņu, lai neiekultos nepatikšanās uz ceļa!

Saņemt atgādinājumus

Lai izvairītos no nepatīkamām sekām, kas var rasties neapdrošinot transportlīdzekli savlaicīgi vai neveicot tā tehnisko apskati atbilstošā termiņā, aicinām izmantot Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja un Ceļu satiksmes drošības direkcijas piedāvātos e-pakalpojumus.

https://e.csdd.lv/

Izmanto e-CSDD pakalpojumus un uzzini informāciju par sava auto tehnisko apskati, kā arī vadītāja datus

www.ltab.lv

Apmeklē LTAB lapu – pārbaudi OCTA polises derīguma termiņu, kā arī savu apdrošināšanas gadījumu vēsturi

Mobilās lietotnes
Android ierīcēm:


Lejupielādē CSDD mobilo lietotni

Lejupielādē LTAB OCTA mobilo lietotni

Mobilās lietotnes
iOS ierīcēm:


Lejupielādē CSDD mobilo lietotni

Lejupielādē LTAB OCTA mobilo lietotni

Mobilais saskaņotais paziņojums vienmēr kabatā!

Atceries, ka LTAB OCTA lietotnē ir pieejama mobilā saskaņotā paziņojuma funkcija. Tā ļauj CSNg cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem.

Noderīga informācija

Ņemiet vērā, ka uz Latvijas ceļiem izvietotie stacionārie un pārvietojamie fotoradari fiksē ne vien atļautā braukšanas ātruma pārkāpējus, bet arī pārbauda OCTA, tehniskās apskates un vinjetes derīgumu.

Arī policijas automašīnas ir aprīkotas ar mērierīcēm un informācijas tehnoloģijas iekārtām, ar kuru palīdzību policisti var pārbaudīt ne tikai braukšanas ātrumu, bet arī OCTA un tehniskās apskates derīgumu.

Atlīdzības par negadījumiem, kurus izraisījis neapdrošināts transportlīdzeklis, tiek izmaksātas no OCTA Garantijas fonda. To veido iemaksas no katras iegādātās OCTA polises. Ik gadu no Garantijas fonda atlīdzībās par neapzinīgo autovadītāju izraisītajiem negadījumiem tiek izmaksāts vairāk nekā miljons eiro.

Sods par piedalīšanos ceļu satiksmē bez savlaicīgi veiktas tehniskās apskates ir 55 - 120 EUR un 2 soda uzskaites punkti. Sods par piedalīšanos ceļu satiksmē bez derīgas OCTA ir 85 - 120 EUR un 2 soda uzskaites punkti.

Tehnisko apskati ar pirmo reizi iziet ap 60% transportlīdzekļu.

Satiksmes negadījumu īpatsvars 2018. gadā, kuros iesaistīts neapdrošināts transportlīdzeklis

Reģioni

Latgale (1.66%)
Kurzeme (1.64%)
Zemgale (1.49%)
Vidzeme (1.26%)
Pierīga (1.26 %)
Rīga (0.87%)