Arhīvs: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

Būtiskākie 2015.gada notikumi OCTA nozarē
18.12.2015

Tuvojoties 2015.gada izskaņai, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) apkopojis būtiskākos notikumus, kas šogad ietekmējuši LTAB darbu un OCTA nozari kopumā. “Lai arī nozares kopējie finanšu rādītāji arī šajā gadā nav bijuši optimistiski, OCTA tirgus turpina attīstību, tāpat notikuši vairāki notikumi, kas jau nākamgad ietekmēs OCTA tirgu,” norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

vairāk informācijas
Ar mobilās lietotnes palīdzību sekmēs autoīpašnieku informētību par OCTA
26.11.2015

Aptuveni 10% transportlīdzekļu īpašnieku nokavē OCTA polises termiņa beigšanos, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotie dati. “Lai arī daļa no šiem autoīpašniekiem polises derīguma termiņa beigas nokavē neapzināti, tomēr sekas par savlaicīgi neiegādātu OCTA polisi ir ļoti nopietnas – sākot no naudas soda un pārkāpumu uzskaites punktiem, līdz pat regresa prasībām desmitiem tūkstošu eiro apmērā, ja neapdrošinātais transportlīdzeklis izraisījis CSNg,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka šis iemesls licis birojam meklēt risinājumus, lai sekmētu autoīpašnieku informētību par OCTA un īpaši – polises derīguma termiņiem.

vairāk informācijas
LTAB aicina žurnālistus uz jaunās OCTA aplikācijas prezentāciju
23.11.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) aicina žurnālistus uz jaunās LTAB OCTA aplikācijas prezentāciju, kas norisināsies 25.novembrī plkst.12:00 Lomonosova ielā 9. Tās laikā LTAB demonstrēs nupat izstrādāto un ieviesto mobilo lietotni, kā arī iepazīstinās ar biroja izveidoto un uzturēto OCTA informācijas sistēmu, kura tiek atzīta par vienu no progresīvākajām visā Eiropā.

vairāk informācijas
Eiropas apdrošināšanas nozares speciālisti atzinīgi novērtē LTAB OCTA informācijas sistēmu
16.11.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) izstrādātā un uzturētā OCTA informācijas sistēma ir viena no progresīvākajām Eiropā, un tās izveides pieredze var kalpot par labu pamatu vienotas datu apstrādes un analīzes sistēmas izveidei visā Eiropā. To šodien Rīgā notikušajā 11. gadskārtējā konferencē Eiropas Ekonomikas zonas (turpmāk - EEZ) valstu Kompensācijas iestādēm, Garantijas fondiem un Informācijas centriem norādīja Eiropas apdrošināšanas nozares speciālisti.

vairāk informācijas
Rīgā norisināsies 11. EEZ valstu konference Kompensācijas iestādēm, Garantijas fondiem un Informācijas centriem
11.11.2015

Ceturtdien, 12.novembrī, Rīgā norisināsies gadskārtējā konference Eiropas Ekonomikas zonas (turpmāk - EEZ) valstu Kompensācijas iestādēm, Garantijas fondiem un Informācijas centriem, kuru šogad rīko Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) sadarbībā ar Zaļās kartes sistēmas Biroju padomi. Konferencē piedalīsies visu EEZ valstu pārstāvji, kā arī Eiropas Komisijas un Eiropas Apdrošinātāju asociāciju apvienības pārstāvji.

vairāk informācijas
Būtiski palielinoties atlīdzību prasību apjomam, pieaug OCTA nozares zaudējumi
04.11.2015

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) datiem par šī gada 9 mēnešiem, par 15,7 % pieaudzis piekritušo atlīdzību prasību apjoms, salīdzinot ar tādu pat periodu pērn. Tik būtisks atlīdzību prasību neto summas pieaugums saistīts ar pieaugumu atlikto apdrošināšanas atlīdzību prasību tehniskajās rezervēs. Tikmēr apdrošinātāju nopelnīto prēmiju summa 2015. gada 9 mēnešos ir palielinājusies par 0,41 miljonu EUR jeb 1,2%, salīdzinot ar 2014.gada 9 mēnešiem. Kopumā OCTA nozare 2015. gada pirmos trīs ceturkšņus noslēdza ar 7,32 miljonu eiro zaudējumiem.

vairāk informācijas
Finanšu ministrijas Konsultatīvā padome pirmdien izskatījusi priekšlikumus grozījumiem OCTA likumā
21.10.2015

Pirmdien Finanšu ministrijas Konsultatīvā padome izskatījusi Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) iniciētos priekšlikumus grozījumiem OCTA likumā. Pēc grozījumu saskaņošanas Konsultatīvajā padomē, tie tiks virzīti izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē un tālāk jau valdībā un Saeimā.

vairāk informācijas
Apdrošinātāji: ikvienam šajā valstī ir pienākums un tiesības respektēt tiesiskās paļāvības principu
14.10.2015

Plašu rezonansi šonedēļ guvusi ziņa par pirms pusotra gada notikušo traģēdiju, kurā trolejbuss nāvējoši traumējis sievieti ar mazu bērnu, savukārt apdrošinātājs bojāgājušo tuviniekiem par nemateriālajiem zaudējumiem izmaksājis summu, ko paredz tā brīža spēkā esošie normatīvie akti, taču kas tiek uzskatīta par nepamatoti zemu. Šis ir viens no šobrīd aktuālajiem tiesvedības procesiem, par kuru neizbēgamību un iespējamajām konsekvencēm apdrošinātāji centās brīdināt valsts institūcijas un sabiedrību pērnā gada izskaņā pēc Satversmes tiesas (turpmāk – ST) sprieduma.

vairāk informācijas
LTAB: Laiks rīkoties, lai rūpes par satiksmes drošību nepaliek tikai uz papīra!
23.09.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) atkārtoti vērsies pie Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (turpmāk – IeM) ar aicinājumu piešķirt apdrošinātājiem brīvu pieeju datiem no valsts informācijas sistēmas par autovadītāju soda uzskaites punktiem. “Viens no soļiem, kas mūsuprāt varētu risināt pašreiz valdošo spriedzi uz Latvijas ceļiem, ir OCTA cenas diferencēšana apzinīgajiem un neapzinīgajiem autoīpašniekiem, polises aprēķinā izmantojot datus par autovadītāju soda uzskaites punktiem. Iespējams, ka tādējādi autoīpašnieki vairāk apzinātos iespējamos riskus un novērtētu situāciju uz ceļa, pirms veikt kādu nepārdomātu vai agresīvu manevru, un saprastu, ka viņa rīcības sekas var nebūt tikai soda nauda un punkti, bet arī palielināta maksa par apdrošināšanu,” uzskata LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka patlaban sadarbība ar IeM minētajā jautājumā nav vainagojusies ar panākumiem. 

vairāk informācijas
LTAB: šogad BONUS-MALUS klase palielinājusies 354660, samazinājusies–167609 autoīpašniekiem*
15.09.2015

Kā ik gadu, arī šogad 15.septembrī tiek veikta OCTA apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmas BONUS-MALUS risku klašu pārrēķināšana. Pēc Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) datiem, BONUS-MALUS klase šogad palielinājusies vairāk nekā 350 tūkstošiem autoīpašnieku. “Kopumā augstākajās BONUS-MALUS (7.-17.) klasēs, kurām var tikt piemērota OCTA atlaide, šobrīd ir 884347 autoīpašnieki, savukārt zemākajās (1. – 5.) – 24810 transportlīdzekļu īpašnieki,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

vairāk informācijas
Šī gada pirmajā pusē LTAB Garantijas fondā atgūti 576 tūkstoši euro
25.08.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) informē, ka šī gada pirmajos sešos mēnešos Garantijas fondā izdevies atgūt 576 tūkstošus euro – no tiem 376 tūkstoši euro atgūti regresa kārtībā no to transportlīdzekļu īpašniekiem un tiesīgajiem lietotājiem, kuriem nav bijusi iegādāta OCTA polise un ar šādu transportlīdzekli izraisīts ceļu satiksmes negadījums (CSNg), bet 200 tūkstoši atgūti no LAAS “Balva” par atlīdzību izmaksām, kas iepriekš veiktas tās vietā starptautiskajos līgumos noteiktajos gadījumos. Kopā laika posmā no 1997.gada līdz šim Garantijas fondā izdevies atgūt jau 9,67 miljonus euro. 

vairāk informācijas
Pirmajā pusgadā par gandrīz ceturto daļu pieaugušas izmaksātās OCTA atlīdzības
07.08.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati par šī gada pirmo pusgadu liecina, ka par 23,6%, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, pieaugušas OCTA atlīdzību izmaksas. Tas skaidrojams gan ar zaudējumu pieteikumu skaita palielināšanos, gan nemateriālo zaudējumu apjoma pieaugumu. Lai arī šajā pusgadā par vairāk nekā 0,53 miljoniem EUR palielinājies nopelnīto prēmiju apmērs, tomēr OCTA tirgus kopumā 2015. gada 6 mēnešus noslēdza ar 2,93 miljonu EUR zaudējumiem.

vairāk informācijas
Lielākajai daļai autovadītāju svarīgākais kritērijs OCTA iegādei joprojām ir cena
28.07.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) veiktajā autovadītāju aptaujā noskaidrots, ka 58% respondentu savlaicīgi plāno OCTA iegādi, bet 39% respondentu par OCTA polises iegādi atceras tikai tad, kad par tās termiņa beigām saņem atgādinājumu no apdrošinātāja. Kā galveno kritēriju OCTA polises izvēlei no konkrēta apdrošinātāja autovadītāji min tās cenu (45%) un tikai nedaudz vairāk nekā 11 % norāda, OCTA iegādājas, jo kopā ar polisi saņem dažādus papildus servisus. 

vairāk informācijas
Vairums autovadītāju uzskata, ka braukšanas kultūra uz ceļa pasliktinās
16.07.2015

Lai noskaidrotu viedokli par autovadītāju braukšanas paradumiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ir veicis autovadītāju aptauju. Aptaujas ietvaros tika analizēti bīstamākie autovadītāju paradumi, braucēju pašnovērtējums par Latvijas autobraucēju kultūru uz ceļa, kā arī, tas kā paši autovadītāji vērtē savu braukšanas stilu. Apkopotie rezultāti liecina, ka vairums (55,2 %) respondentu uzskata, ka autobraucēju kultūra uz ceļa ir normāla vai laba, turklāt autovadītāju pašnovērtējums par savām braukšanas iemaņām ir krietni labāks nekā domas par citu satiksmes dalībnieku spējām. 

vairāk informācijas
LTAB: Jāņi ir apzinīgāki autoīpašnieki nekā Līgas
25.06.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ir apkopojis datus par autoīpašniekiem ar vārdiem Jānis un Līga, to izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem un Bonus – Malus klasēm. LTAB dati liecina, ka vairāku iepriekšējo gadu tendence, ka Jāņi ir neapzinīgāki autoīpašnieki kā Līgas, ir mainījusies, un statistika pierāda, ka, piemēram, pērn proporcionāli vairāk CSNg ir izraisīti tieši ar transportlīdzekļiem, kuru īpašnieces ir Līgas. 

vairāk informācijas
Visvairāk avārijas bez OCTA tradicionāli izraisa Rēzeknes rajonā*
18.06.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika par 2014. gadā izraisīto ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu liecina, ka Latvijā ir vairāki reģioni, kuros statistiski daudz biežāk kā citā Latvijas teritorijā, tiek izraisīti negadījumi ar neapdrošinātu transportlīdzekli. Arī pērn jau tradicionāli, bez iegādātas un spēkā esošas OCTA, CSNg visvairāk notikuši – Rēzeknes rajonā. Tikmēr pirmo reizi Latgales reģionam šajā topā pievienojies arī Ventspils rajons, kur pērn autovadītāji procentuāli ļoti bieži izraisījuši CSNg ar neapdrošinātu transportlīdzekli.lv sark-01

vairāk informācijas
OCTA Latvijā - 18
11.06.2015

1997.gada martā Saeima pieņēma Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskāsatbildības obligātās apdrošināšanas jeb OCTA likumu, kas paredzēja OCTA sistēmasieviešanu no 1997.gada 1.jūnija līdz 1997.gada 31.augustam.OCTA likums pilnībā stājās spēkā 1997.gada 1.septembrī. 

vairāk informācijas
Pirmajā ceturksnī pieaudzis satiksmes negadījumu skaits un atlīdzību izmaksu apjoms
28.05.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajā ceturksnī par 8,9%, salīdzinājumā ar līdzīgu periodu pērn, palielinājies notikušo CSNg skaits, par kuriem ir iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās, informē LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka kopējā atlīdzību izmaksu summa šī gada pirmajā ceturksnī bijusi par 36,1% lielāka nekā pērnā gada pirmajos trīs mēnešos. 

vairāk informācijas
2015.gada 1.ceturksnī OCTA nozare nemainīgi strādājusi ar zaudējumiem
06.05.2015

2015.gada pirmajā ceturksnī OCTA nozares zaudējumi sastādījuši 818 000 EUR, kas ir par gandrīz piektdaļu vairāk nekā līdzīgā periodā pērn (683 000 EUR). Tāpat jāatzīmē, ka turpina pieaugt atlīdzību izmaksas, kuras tiek veiktas no Garantijas fonda likvidējamās apdrošināšanas akciju sabiedrības Balva (turpmāk – LAAS Balva) vietā, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka šobrīd no Garantijas fonda izmaksātās atlīdzības, ja LAAS Balva nespēs pildīt savas saistības, agri vai vēlu gulsies uz pārējo OCTA apdrošinātāju pleciem, kas savukārt var novest pie OCTA cenu līmeņa korekcijām. 

vairāk informācijas
Nav apdrošināšanas, ej kājām!
22.04.2015

http://www.db.lv/viedokli/eksperti/juris-stengrevics/nav-apdrosinasanas-ej-kajam-431213 

vairāk informācijas
LTAB atgādina, ka OCTA polises jāiegādājas arī mopēdu un motorolleru īpašniekiem
22.04.2015

Lai arī oficiālā motosezonas atklāšana šogad ieplānota 26.aprīlī, salīdzinoši siltie laikapstākļi sekmējuši to, ka motobraucēji OCTA polises pastiprināti sākuši iegādāties jau martā. “Šī gada martā motobraucēju noslēgto OCTA līgumu skaits sasniedzis 6388, kas ir par gandrīz 10% vairāk nekā pērn un pieckārt vairāk nekā 2013.gadā,” informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics. 

vairāk informācijas
Pērn fiksēti 174 traktortehnikas izraisīti ceļu satiksmes negadījumi
26.03.2015

Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) sistēmas datiem 2014.gadā traktortehnikas izraisīto CSNg skaits, par kuriem saņemti zaudējumu pieteikumi, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir samazinājies. “Lai arī fiksēto CSNg skaits ir par piektdaļu mazāks nekā 2013.gadā, tomēr jāatzīmē, ka četri no pērn traktortehnikas izraisītajiem negadījumiem, ir ierindojami pēdējās desmitgades lielāko atlīdzību, kas izmaksātas par traktortehnikas izraisītajiem CSNg, topā,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics. 

vairāk informācijas
Aicina autovadītājus piektdienās būt īpaši piesardzīgiem
12.03.2015

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika liecina, ka vidējais piektdienās notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits ir būtiski lielāks nekā citās nedēļas dienās, informē LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka arī tā dēvētajās “melnajās piektdienās”, lieka satiksmes dalībnieku piesardzība uz ceļa nekaitēs. 

vairāk informācijas
Pērn par braukšanu bez OCTA autovadītāji sodīti 10539* reizes
10.03.2015

2014.gadā par braukšanu bez OCTA sastādīti 10539 administratīvā pārkāpuma protokoli. “Kopējais autovadītāju skaits, kuri pārvietojas pa Latvijas ceļiem bez OCTA, ir apmēram 1%. Mūsu uzdevums ir cīnīties ar šiem neapzinīgajiem autovadītājiem, tādēļ jau no pērnā gada janvāra vidus Latvijā par braukšanu bez OCTA tiek piešķirti arī soda punkti, savukārt līdz ar fotoradaru parādīšanos uz mūsu valsts ceļiem, braukšanu bez OCTA fiksē arī šīs mērierīces” informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics. 

vairāk informācijas
OCTA polišu cenas un atlīdzības tuvināsies Eiropas līmenim
09.03.2015

http://apollo.tvnet.lv/zinas/octa-polisu-cenas-un-atlidzibas-tuvinasies-eiropas-limenim/684679 

vairāk informācijas
Kopš 1997.gada LTAB Garantijas fondā izdevies atgūt 9 102 243 EUR
24.02.2015

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk - LTAB) dati, 2014.gadā ir pieņemti 1 137 lēmumi par atlīdzību izmaksu no Garantijas fonda un kopējā izmaksātā summa ir par 107,7 % vairāk nekā 2013. gada 12 mēnešos. “Palielinājums ir saistīts ar to, ka Garantijas fondam jāveic atlīdzības izmaksas LAAS Balva vietā ārvalstu CSNg gadījumos. Tajā pat laikā jāatzīmē, ka pateicoties sekmīgajam LTAB darbam, līdz šim izdevies atgūt vairāk kā 9 miljonus no līdzekļiem, kas kopš 1997. gada izmaksāti no Garantijas fonda,” stāsta LTB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

vairāk informācijas
Vai sūdzību skaita samazināšanās liecina par situācijas uzlabošanos apdrošināšanas nozarē?
23.02.2015

http://www.db.lv/viedokli/eksperti/juris-stengrevics/vai-sudzibu-skaita-samazinasanas-liecina-par-situacijas-uzlabosanos-apdrosinasanas-nozare-428049 

vairāk informācijas
Bez OCTA brauc ap 1% autovadītāju
20.02.2015

http://apollo.tvnet.lv/zinas/bez-octa-brauc-ap-1-autovaditaju/683119 

vairāk informācijas
LTAB: krāpšanas ar OCTA apdrošināšanā būtiski nepalielinās
18.02.2015

http://financenet.tvnet.lv/zinas/548297-ltab_krapsanas_ar_octa_apdrosinasana_butiski_nepalielinas 

vairāk informācijas
LTAB vadītājs: Balva, visticamāk, nespēs segt visas OCTA prasības
16.02.2015

http://www.db.lv/finanses/apdrosinasana/ltab-vaditajs-balva-visticamak-nespes-segt-visas-octa-prasibas-427630 

vairāk informācijas
OCTA nozare turpina strādāt ar zaudējumiem
12.02.2015

2014.gadā OCTA nozare Latvijā strādājusi ar zaudējumiem. “Pērn nozares zaudējumi sasniedza 4,5 miljonus eiro*. Tas nozīmē, ka OCTA tirgus pēdējos 5 gadus strādājis ar ievērojamiem zaudējumiem. Praktiski var teikt, ka šāda situācija ir jau 10 gadus, izņemot 2009.gadu, kas tika noslēgts ar pozitīvu rezultātu. Turklāt, neskatoties uz to, ka apdrošinātāju nopelnīto prēmiju apjoms pēdējos gados palielinās, pagaidām būtu pāragri optimistiski prognozēt, ka tuvākajā nākotnē nozare varētu strādāt ar peļņu,” informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

vairāk informācijas
LTAB: Latvijā OCTA tirgū, visticamāk, jauni dalībnieki neparādīsies
12.02.2015

http://financenet.tvnet.lv/zinas/547532-ltab_latvija_octa_tirgu_visticamak_jauni_dalibnieki_neparadisies 

vairāk informācijas
LTAB: Eiropā kopīgas OCTA datu bāzes nebūs vēl ilgi
11.02.2015

http://apollo.tvnet.lv/zinas/ltab-eiropa-kopigas-octa-datu-bazes-nebus-vel-ilgi/682092 

vairāk informācijas
LTAB: Vairāk autovadītāju bez OCTA ir lauku reģionos; rosina atņemt mašīnas
10.02.2015

http://www.tvnet.lv/auto/satiksme/547181-ltab_vairak_autovaditaju_bez_octa_ir_lauku_regionos_rosina_atnemt_masinas 

vairāk informācijas
LTAB: OCTA joprojām ir zaudējumus nesošs apdrošināšanas veids, bet situācija uzlabojas
09.02.2015

http://financenet.tvnet.lv/nozares/547013-ltab_octa_joprojam_ir_zaudejumus_nesoss_apdrosinasanas_veids_bet_situacija_uzlabojas 

vairāk informācijas
LTAB prognozē OCTA polišu cenu kāpumu 10 % apmērā
06.02.2015

http://www.db.lv/auto/latvija/ltab-prognoze-octa-polisu-cenu-kapumu-10-proc-apmera-427160 

vairāk informācijas
LTAB: Latvijā ar braukšanu bez OCTA necīnās tik drastiski kā citur
04.02.2015

http://apollo.tvnet.lv/zinas/ltab-latvija-ar-brauksanu-bez-octa-necinas-tik-drastiski-ka-citur/681300 

vairāk informācijas
Apdrošinātājiem nav jāuzņemas atbildība par normatīvo aktu neatbilstību ES prasībām
08.01.2015

Satversmes tiesas (turpmāk – ST) 29.12.2014. spriedums lietā par Ministru kabineta (turpmāk – MK) noteikumu Nr.331 par personai nodarītajiem nemateriālajiem zaudējumiem normu atbilstību LR Satversmei un OCTA likumam var radīt būtiskus zaudējumus apdrošinātājiem, OCTA nozarei un valstij kopumā, ņemot vērā tā iespējamās dažādās interpretācijas un pieļaujot tulkošanu plašākā nozīmē. “Tieši apdrošinātāji ir kļuvuši par ST sprieduma ķīlniekiem, jo nolēmuma sekas var radīt gan zaudējumus apdrošinātājiem, gan arī nopietnas konsekvences dažādās nozarēs un neplānotus papildus izdevumus pat valsts budžetam,” skaidro Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

vairāk informācijas