Arhīvs: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

Būtiskākie 2013. gada notikumi OCTA nozarē
16.12.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ir apkopojis svarīgākos 2013. gada notikumus OCTA nozarē, kuri ir ietekmējuši tās darbību un kopējos tirgus rādītājus. Būtiskāko notikumu vidū ierindojas AAS „Balva” likvidācijas procesa uzsākšana, tās izslēgšana no LTAB biedru sastāva, kā arī OCTA nozares piedzīvotie lielākie zaudējumi pēdējo astoņu gadu laikā.

vairāk informācijas
Klasiskākā kļūda – vainīgie autovadītāji apdrošinātājiem iesniedz Saskaņoto paziņojumu pārāk vēlu
09.12.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati liecina, ka tendence autovadītājiem izmantot Saskaņoto paziņojumu (SP) ceļu satiksmes negadījuma apstākļu fiksēšanai, nemainīgi saglabājas jau daudzu gadu garumā. Tomēr bieži autovadītāji vairāk domā par savām ērtībām un ieekonomēto laiku, bet nevis par precīzu SP aizpildīšanu, tādejādi paši apgrūtinot atlīdzību izmaksu procesu. Tāpat autovadītāji rada sev problēmas, iesniedzot apdrošinātājam SP pārāk vēlu un aizmirstot, ka, ja CSNg tiek fiksēts ar SP starpniecību, vainīgajam autovadītājam tas ir jāiesniedz apdrošinātājam ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc CSNg.

vairāk informācijas
Kā rīkoties, ja ceļu satiksmes negadījums noticis ārpus Eiropas Ekonomikas zonas valstīm
28.11.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) rīcībā esošā informācija liecina, ka autovadītāji nereti nezina kā rīkoties, ja ceļu satiksmes negadījums (CSNg) noticis ārzemēs. Īpaši tas attiecas uz negadījumiem, kuri ir notikuši valstīs ārpus Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) – Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā u.c. Ja šobrīd vairums autoīpašnieku zina, ka dodoties uz jebkuru EEZ valsti ir derīgs standartlīgums, tad mazāk zināms ir tas, ka piedaloties ceļu satiksmē valstīs, kuras neietilpst EEZ, bet ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalstis, viņiem vairs nepietiek tikai ar Latvijā iegādātu standarta OCTA polisi.

vairāk informācijas
OCTA nozare piedzīvo lielākos zaudējumus pēdējo 8 gadu laikā
07.11.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā informācija par OCTA nozares darbības rādītājiem liecina, ka šī gada pirmajos deviņos mēnešos pieaudzis iesniegto zaudējumu pieteikumu skaits, kā arī apdrošināšanas atlīdzību izmaksu summas. Tāpat nedaudz ir pieaudzis vidējās atlīdzības izmaksu lielums kā par Latvijā, tā ārzemēs notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem (CSNg). Vienlaikus situāciju tirgū saasina arī „BALVA” Apdrošināšanas akciju sabiedrības uzsāktais likvidācijas process. Iepriekšminēto faktoru kopums apstiprina jau pirmajā pusgadā vērojamās iezīmes - OCTA nozare turpina strādāt ar zaudējumiem. Rezultātā pirmos 9 mēnešus nozare noslēdz ar lielākajiem zaudējumiem pēdējo 8 gadu laikā - vairāk kā 4,3 miljonu latu apmērā.

vairāk informācijas
Likvidējamā apdrošināšanas sabiedrība „Balva” tiek izslēgta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja
31.10.2013

Pamatojoties uz šī gada jūnijā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes pieņemto lēmumu anulēt visas apdrošināšanas akciju sabiedrības «Balva» licences, kā arī ņemot vērā faktu, ka šobrīd „Balva” atrodas likvidējamās apdrošināšanas sabiedrības statusā Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) nolēma izslēgt AAS „Balva” (LAAS „Balva”) no LTAB biedru sastāva. Kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, šobrīd LAAS „Balva” turpina pildīt visas savas saistības un OCTA izmaksas tiek veiktas, bet gadījumā, ja tiks pasludināta kompānijas maksātnespēja, apdrošināšanas atlīdzības cietušajiem tiks izmaksātas no OCTA garantijas fonda.

vairāk informācijas
LTAB aicina brokerus OCTA cenām uzrādīt starpnieku komisijas apmēru
16.10.2013

Pagājušajā nedēļā, Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācija (LABA) izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka apdrošināšanas starpnieku komisijas maksa tiek iekļauta OCTA cenā, nenorādot, cik lielu komisijas maksu par OCTA polisēm autoīpašniekam nākas maksāt. Arīdzan brokeru portālos pie OCTA polises cenas uzskatāmā veidā netiek norādīts, cik lielu starpnieka komisijas apmēru patērētājam jāmaksā, kas neļauj autoīpašniekam saņemt visu nepieciešamo informāciju pirms apdrošināšanas līguma slēgšanas. Tā kā starpnieka komisijas maksas apmērs ir jānorāda obligāti un tas tiek regulēts ar likumu, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) aicina LABA ievērot godīgu komercpraksi un visos starpnieku portālos pamanāmā veidā norādīt, kādu komisijas maksu par konkrētā OCTA līguma noslēgšanu saņems starpnieks, lai turpmāk izvairītos no patērētāju maldināšanas, to izvēles ietekmēšanas un citiem liekiem pārpratumiem.

vairāk informācijas
Autoīpašnieki pārmaksā, iegādājoties OCTA starpnieku portālos
10.10.2013

Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 10 apdrošināšanas starpnieku portāli, kuros autoīpašnieki var iegādāties OCTA polisi. Ievadot transportlīdzekļa datus, katrā no tiem var redzēt cenu piedāvājumu no dažādām apdrošināšanas sabiedrībām. Tomēr, neraugoties uz daudzu portālu sludināto informāciju par it kā visizdevīgākajām OCTA cenām, patiesībā autoīpašniekam tās tiek uzrādītas jau ar iekļautu apdrošināšanas starpnieka atlīdzību jeb tā saukto „starpnieku komisiju”. Tādējādi, maldīgas informācijas rezultātā, autoīpašnieki iegādājas OCTA nevis pa tiešo no apdrošinātāja, bet starpnieku portālos, pārmaksājot par OCTA polisi.Pielikums_relizei

vairāk informācijas
Bonus – Malus klases juridiskām personām pasliktinās ar katru gadu
02.10.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati liecina, ka pēc ikgadējā Bonus – Malus klašu pārrēķina, pasliktinājusies Bonus – Malus klase juridiskām personām gandrīz visās transportlīdzekļu grupās. Bonus – Malus klašu samazinājums īpaši attiecināms uz kravas un pasažieru pārvadātājiem, un šī tendence, ka kravas transportlīdzekļu un autobusu vadītāji izraisa arvien vairāk ceļu satiksmes negadījumus ir vērojama ne tikai par pērno periodu, bet jau vairākus gadus pēc kārtas.

vairāk informācijas
Noskaidroti LTAB spēles uzvarētāji
19.09.2013

18.septembrī notika izloze LTAB spēles dalībnieku vidū.Degvielas kartes no Statoil Latvia laimējuši.1. Sveta Ozoliņa/10399182. Jolanta Kļaviņa (ex Bankova)/875293. Sigita Briede/1973354. @MiladaDePearla (Nadine)5. @Tanasamovica (Taņa Samoviča)6. @MarisKerselis (Maris Kerselis)7. Evita Pāvulāne/2617038. Evita Šneidere/3602729. Aigars Zaltickis/39632810. Ilze Saršūna (Balode)/6877737Automazgāšanu no Statoil Latvia laimējuši1. Ingus Antoņonoks/44428882. Romans Vorslovs/40106233. Valdis Aleksandrovs (Valdiņš)/3999014. Inga Puķīte/4397425. Vairis Šantars/738006. Maija Opse/2575947. @Valerija_Sk (Valērija)8. @Giirl_In_Fire (Laine)9. @uudriitis6 (Rūdis)10. @Lauris_twiito (Lauris)

Kas autovadītājiem jāzina par Bonus – Malus
12.09.2013

Katra autoīpašnieka Bonus – Malus klase tiek aprēķināta izrietot no apdrošināšanas dienu skaita, kuru nosaka, ņemot vērā apdrošināšanas līgumu spēkā stāšanās un beigu datumu, un izraisīto ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu pēdējo 11 gadu laikā. Izrietot no abiem parametriem, katram autoīpašniekam tiek noteikta riska pakāpe jeb Bonus – Malus klase. Lai gan Bonus – Malus ir galvenais parametrs, kas tiek ņemts vērā aprēķinot OCTA cenu, autovadītāju vidū valda daudz stereotipu un mītu par to, kā Bonus – Malus klase tiek aprēķināta un kādi faktori to var ietekmēt.

vairāk informācijas
Kravas automašīnas biežāk izraisa negadījumus un rada lielus zaudējumus
28.08.2013

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem, pirmajā pusgadā kravas transportlīdzekļi izraisījuši gandrīz 3000 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg), kas proporcionāli reģistrēto automašīnu skaitam ir gandrīz divas reizes vairāk nekā CSNg, kurus izraisījuši vieglie spēkrati. Arī vidējās atlīdzības apmērs ir gandrīz divas reizes augstāks. Kā skaidro LTAB valdes priekšsēdētāja vietniece Baiba Gribuste „Kravas transportlīdzekļu izraisīto avāriju sekas ir ievērojamas. Nereti tās ir mērāmas simtos tūktošu latu, no kā nākas secināt, ka kravas transportlīdzekļi ir vieni no bīstamākajiem satiksmes dalībniekiem”.

vairāk informācijas
Notiks autovadītāju izglītošana par Bonus – Malus un tā ietekmi uz OCTA cenu
20.08.2013

Lai informētu autovadītājus par Bonus Malus sistēmu un Bonus Malus klasēm, kā arī, lai skaidrotu kādi faktori ietekmē Bonus Malus klasi, kā notiek Bonus Malus klases pārrēķins un kā tas var ietekmēt OCTA cenu, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) rīkos sociālu drošības kampaņu „Lielāks  - labāks”. LTAB valdes priekšsēdētajs Juris Stengrevics skaidro, ka Bonus – Malus klase un no tās izrietošā OCTA cena ir cieši saistīta ar ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu, līdz ar ko Bonus-Malus jautājums katram autoīpašniekam ir aktuāls ne tikai no informatīvā, bet arī drošības aspekta.

vairāk informācijas
Apdrošināšanas sabiedrības „Balva” maksātnespējas gadījumā visu segs Garantijas fonds
08.08.2013

Šī gada 16. aprīlī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu apturēt visu „Balva” AAS izsniegto licenču darbību. Saskaņā ar LTAB datiem, kopš FKTK lēmuma, trīsarpus mēnešu laikā no „Balva” AAS līdzekļiem OCTA atlīdzībās izmaksāti jau vairāk kā 1,9 miljoni latu. Šobrīd apdrošinātājs atrodas likvidācijas procesā un turpina pildīt savas saistības, tāpat pastāv iespēja, ka „Balva” AAS apdrošināšanas portfeļa kaut kāda daļa tiks nodota citai apdrošināšanas kompānijai, tomēr, kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, gadījumā, ja tiks pasludināta „Balva” AAS maksātnespēja, OCTA atlīdzības cietušajiem tiks izmaksātas no OCTA Garantijas fonda.

vairāk informācijas
Pirmo pusgadu OCTA tirgus noslēdz ar vairāk kā diviem miljoniem zaudējumu
08.08.2013

Kā liecina OCTA apdrošināšanas nozares darbības rādītāji, pirmajā pusgadā straujipieaudzis zaudējumu pieteikumu skaits. Pieaudzis arī pieņemto lēmumu skaits, kā arīatlīdzību izmaksu apmēri no Garantijas fonda. Lai gan pērnā gada pirmā pusgada rādītājiiezīmēja pozitīvu tendenci, kad nozare noslēdza pusgadu ar salīdzinoši nelieliemzaudējumiem, būtiskais pieaugums apdrošināšanas izmaksu apmēros ietekmējis kopējospirmā pusgada OCTA tirgus rādītājus. Šī gada pirmie seši mēneši liecina, ka nozare joprojāmstrādā ar lieliem zaudējumiem, pirmo pusgadu noslēdzot ar negatīvu bilanci vairāk kā 2miljonu apmērā.

vairāk informācijas
Motociklisti arvien biežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos
19.07.2013

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem ievērojami palielinājies ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) cietušo motociklistu skaits. Kopš 27. aprīļa, kad oficiāli tika atklāta motosezona, avārijās cietuši jau vairāk kā 100 motociklisti.

vairāk informācijas
Visbiežāk avārijas bez OCTA izraisa Rēzeknes, Daugavpils un Ludzas rajonos*
01.07.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) apkopojis informāciju par vietām, kur visbiežāk tiek izraisīti negadījumi ar transportlīdzekļiem, kuru īpašnieki nav apdrošinājuši savu civiltiesisko atbildību. Kā liecina LTAB apkopotie dati par 2012. gadā izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem (CSNg), Latvijā ir vairāki rajoni, kur neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisīto avāriju īpatsvars daudzas reizes pārsniedz pārējā Latvijas teritorijā fiksēto CSNg skaitu. Jau trešo gadu pēc kārtas bēdīgās statistikas augšgalā dominē Latgales reģions, top trijniekā ierindojoties Rēzeknes, Daugavpils un Ludzas rajoniem.karte

vairāk informācijas
Līgas ir apzinīgākas autoīpašnieces nekā Jāņi
20.06.2013

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) apkopojis datus par autoīpašniekiem ar vārdiem Jānis un Līga un to Bonus - Malus klasi, nosakot šo autoīpašnieku riska pakāpi. Kā liecina LTAB dati, sākotnējā jeb 6. Bonus – Malus klasē ietilpst 75% Jāņu. Savukārt no visām autoīpašniecēm Līgām sākotnējā Bonus – Malus klase ir 56 % Līgu.

vairāk informācijas
Turpmāk sūdzības varēs pieteikt LTAB mājas lapā
23.05.2013

Lai ātrāk izvērtētu apdrošināšanas sabiedrību pieņemto lēmumu pamatotību atlīdzību izmaksu lietās un rīcības atbilstību OCTA likumam, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ir radījis iespēju autoīpašniekiem sūdzību iesniegt internetā, LTAB mājas lapā. Sūdzību iesniegumā autoīpašniekiem būs jānorāda sūdzības iesniedzēja dati, informācija par ceļu satiksmes negadījumu (CSNg), dati par iesaistītajiem transportlīdzekļiem, kā arī sūdzības būtības apraksts. Tāpat ir iespēja pievienot visus dokumentus, kas ir sūdzības iesniedzēja rīcībā un kuri attiecas uz konkrēto CSNg.

vairāk informācijas
Pieaug OCTA apdrošināšanas atlīdzību apmēri
15.05.2013

Saskaņā ar OCTA apdrošināšanas nozares darbības rādītājiem, kopējais 2013. gada pirmajā ceturksnī notikušo ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, par kuriem iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās sastādīja 7370, kas salīdzinājumā ar 2012.gada pirmo ceturksni pieaudzis par 9%. Vērojams arī iesniegto zaudējumu pieteikumu apjoma palielinājums un pieņemto lēmumu par apdrošināšanas atlīdzību izmaksām skaits. 2013. gada 3 mēnešos kopsummā pieņemti 10 270 lēmumi par apdrošināšanas atlīdzības izmaksām par kopējo summu 6,6 miljoni Ls, kas ir par 10,5 % vairāk kā 2012. gada 3 mēnešos.

Kā skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, tā kā šobrīd izmaksāto atlīdzību apjoms pieaug daudz straujāk nekā ienākumi, kuri gūti no pārdotajām OCTA polisēm, diemžēl pirmais ceturksnis OCTA nozarei ir ar lielāku negatīvu bilanci, nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī.

vairāk informācijas
CSNg fiksēšanai autovadītāji izvēlas izmantot Saskaņoto paziņojumu un mūsdienu tehnoloģijas
08.05.2013

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem, kopējais 2012.gadā notikušo CSNg skaits, par kuriem ir iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās sastādīja 28 682. Lai gan kopējā tirgus situācija uzrāda CSNg skaita samazinājumu, uz Saskaņotā paziņojuma pamata reģistrēto negadījumu skaits salīdzinājumā ar 2011. gadu palicis nemainīgs. Tomēr, kā liecina iepriekšējo gadu statistika, Saskaņoto paziņojumu no gada uz gadu izmanto arvien vairāk. Ja 2007. gadā tie bija 54%, tad 2012. gadā no visiem apdrošināšanas gadījumiem jau 67% tika reģistrēti izmantojot tieši Saskaņoto paziņojumu. LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics informē, ka autovadītāji novērtē Saskaņotā paziņojuma sniegtās priekšrocības, jo izmantojot šādu CSNg noformēšanas veidu, apdrošināšanas atlīdzību var saņemt krietni ātrāk.

vairāk informācijas
Tiks meklēti risinājumi, lai CSNg cietušās personas saņemtu apdrošināšanas atlīdzību vēl līdz tiesas lēmumam
02.05.2013

Tikko kā norisinājās Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) Konsultatīvās padomes sēde, kurā kā viens no būtiskākajiem jautājumiem tika izskatīts, lai ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas savlaicīgi saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, kā arī savlaicīgi tiktu atlīdzināti valsts un pašvaldību budžeta izdevumi. Kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, šobrīd apdrošinātājiem ir nelielas iespējas saņemt informāciju gadījumos, kad tiek uzsākta kriminālvajāšana, līdz ar ko ir ierobežotas iespējas CSNg cietušajai personai atlīdzināt zaudējumus, negaidot tiesas lēmumu. Ņemot vērā šī brīža tiesiskos regulējumus, krimināllietu gadījumos, CSNg cietušajiem uz apdrošināšanas atlīdzību var nākties gaidīt gadiem.

vairāk informācijas
Pēdējo piecu gadu laikā no OCTA līdzekļiem satiksmes drošībā ieguldīti 4,5 miljoni latu
25.04.2013

Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās ceļu satiksmes drošības padomes sēde, kuras laikā tika diskutēts par veidiem un metodēm, kā paaugstināt ceļu satiksmes un to dalībnieku drošības līmeni. Vienlaikus tika analizēti 2007.–2013.gadā sasniegtie rezultāti, tika izskatīts Ceļu satiksmes drošības plāna projekts 2014-2016. gadam, kā arī tika diskutēts par atbalstāmiem projektiem ceļu satiksmes drošības programmas realizēšanai. Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati, pēdējo piecu gadu laikā no apdrošināšanas sabiedrībām ceļu satiksmes negadījumu novēršanā un profilaksē ieguldīti 4,5 miljoni lati.

vairāk informācijas
Rīgā tiekas 10 Baltijas jūras reģiona valstu Zaļās kartes biroju pārstāvji
25.03.2013

Lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem Zaļās kartes (ZK) sistēmas dalībvalstu vidū un meklētu risinājumus problēmām, katru gadu tiek rīkota Baltijas jūras reģiona valstu ZK biroju sanāksme (Baltic Rim Meeting). Šogad sanāksmi rīkoja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB), Rīgā, un tajā piedalījās pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Vācijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas birojiem, tai skaitā arī ZK sistēmas prezidents Mariusz Wichtowski. Sanāksmes laikā tika sniegtas prezentācijas par aktualitātēm OCTA jomā katrā no valstīm, debatēts par ZK sistēmai nozīmīgiem jautājumiem, tai skaitā par neapdrošinātu transportlīdzekļu dalību ceļu satiksmē un iespējām atvieglot neapdrošinātu transportlīdzekļu identifikāciju ne tikai transportlīdzekļa reģistrācijas valsts ietvaros, bet arī pārrobežu gadījumos, kā arī situācijas saasināšanos ar Ukrainas un Bulgārijas OCTA apdrošinātājiem un par Azerbaidžānas un Armēnijas iespējamo pievienošanos ZK sistēmai.

vairāk informācijas
Turpina samazināties OCTA apdrošināšanas gadījumu skaits; nozare joprojām cieš zaudējumus
05.02.2013

„Saskaņā ar Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) veikto statistiku par OCTA nozares darbību, jāsecina, ka situācija pērn, salīdzinot ar 2011.gadu, nav būtiski izmainījusies. Lai arī atsevišķos nozarei svarīgajos rādītājos redzamas pozitīvas iezīmes, nozare joprojām cieš zaudējumus un noslēdz gadu ar negatīvu bilanci, ” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

vairāk informācijas
LTAB: No parāda maksāšanas neizbēgt
28.01.2013

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati, kopš 2007.gada no Garantijas fonda kopumā izmaksāti 6,8 miljoni latu, no kuriem šobrīd ir atgūti 2,2 miljoni jeb 32%. Parādu piedziņa notiek gan par tikko notikušām avārijām, gan 15 gadus vecām lietām, un pēdējos gados LTAB ir dažādojis naudas līdzekļu atgūšanas metodes, izmantojot šajā procesā ne tikai iekšējos resursus.

vairāk informācijas
Trīs gadu laikā izmaksātās atlīdzības par ārvalstīs izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem pieaugušas par 40%
09.01.2013

Sakaņā ar Latvijas Transporlīdzekļu apdrošinātāju biroja datiem, pēdējo 3 gadu laikā novērojams straujš kāpums izmaksātajām atlīdzībām par Latvijā reģistrēto transportlīdzekļu ārvalstīs izraisīto negadījumu zaudējumu atlīdzību. Vidējā atlīdzība par ārvalstīs notikušajiem apdrošināšanas gadījumiem joprojām ir gandrīz četras reizes lielāka, nekā Latvijā.

Jau trīs gadus nemainīgi vislielākās atlīdzību summas tika izmaksātas par Vācijā (24%) notikušajiem CSNg, nākamajās pozīcijās pērn ierindojot Lielbritāniju (15%) un Poliju (9%).

vairāk informācijas
Vislielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits notiek pirmsvētku dienās
02.01.2013

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistiku par ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu un to intensitāti decembra mēnesī, visbiežāk izraisīto avāriju īpatsvars palielinās tieši pirmsvētku dienās: 23. un 30.decembrī. Šāda tendence saglabājas jau vairākus gadus. Kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, izraisīto avāriju skaitu galvenokārt ietekmē divi faktori: iedzīvotāju iepirkšanās paradumi un nokrišņu daudzums.

vairāk informācijas