Kas mēs esam?

LTAB ir apvienojušās visas tās apdrošināšanas sabiedrības, kurām ir tiesības veikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu Latvijā.

1997.gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma, kuras mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību Latvijā un Zaļās kartes dalībvalstīs. Sistēmas sekmīgākai darbības nodrošināšanai un Eiropas Komisijas direktīvu ieviešanai tika izveidots Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB), kurš veic sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumdošanas izmaiņu aktualizēšanu atbildīgajās institūcijās. Vienlaikus LTAB ir OCTA garantijas fonda administrators, kas saskaņā ar likumdošanu lemj un atbild par tā līdzekļu izlietojumu, pilda Latvijas Zaļās kartes biroja un arī informācijas centra funkcijas, ir Zaļās kartes Biroju Padomes biedrs.

Valde

Jānis Abāšins

Valdes priekšsēdētājs

LTAB valdes priekšsēdētājs kopš 2016.gada. Kopš 2013.gada vada arī Latvijas Apdrošinātāju asociāciju. Iepriekš bijis AAS “Balta” valdes priekšsēdētājs, AAS «If Latvia» valdes priekšsēdētājs, «Sampo Group» pārstāvniecības Maskavā vadītājs.

Augstākā izglītība sporta pedagoģijā (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija) un ekonomikā (Stokholmas ekonomikas augstskola).

Juris Stengrevics

Valdes loceklis

LTAB valdes loceklis kopš 2016.gada. Apdrošināšanas jomā strādā kopš 1994.gada, savukārt OCTA jomā darbojies no tās pirmsākumiem (1997.gada). Laika posmā no 2004. – 2016.gadam bijis LTAB valdes priekšsēdētājs.

Absolvējis Rīgas Tehniskās universitātes Mehānikas un Mašīnbūves fakultāti, ieguvis profesionālo maģistra grādu kā inženieris mehāniķis automobiļu specialitātē.

Pielikumi

Informējam, ka ltab.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot mājaslapu, jūs apliecināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit

Piekrītu