Šī gada pirmajā ceturksnī ar Saskaņoto paziņojumu fiksēti 74% ceļu satiksmes negadījumi

26.04.24

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika liecina, ka šī gada pirmajā ceturksnī apdrošinātājiem pieteikti 7813 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk – CSNg). No tiem 74% fiksēti ar Saskaņoto paziņojumu. No visiem CSNg, kas fiksēti ar Saskaņoto paziņojumu, 14% aizpildīti elektroniski LTAB OCTA mobilajā lietotnē. LTAB aprīlī veiktā autovadītāju aptauja liecina, ka trešā daļa autovadītāju zina, ka visērtāk Saskaņoto paziņojumu var aizpildīt tieši LTAB OCTA mobilajā lietotnē.

 

LTAB apkopotā statistika liecina, ka vairāk nekā puse autovadītāju savos transportlīdzekļos nevadā līdzi Saskaņotā paziņojuma veidlapas un nav lejuplādējuši LTAB OCTA mobilo lietotni, kurā Saskaņoto paziņojumu var aizpildīt elektroniski. Lai mudinātu autovadītājus pēc CSNg vairāk izmantot Saskaņotos paziņojumus un skaidrotu to pareizu aizpildīšanu, LTAB martā un aprīlī īstenoja informatīvo kampaņu, kuras laikā realizēja gan dažādas komunikācijas aktivitātes, lai vairāk informētu par Saskaņotā paziņojuma priekšrocībām, gan paplašināja drukāto paziņojumu pieejamību, kā arī pilnveidoja elektronisko Saskaņoto paziņojumu.

 

“Lai padarītu vieglāku un saprotamāku Saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu LTAB OCTA mobilajā lietotnē, esam veikuši vairākus funkcionālus uzlabojumus. Tāpat Valsts policijai un vairākiem degvielas uzpildes staciju tīkliem esam piegādājuši kopumā 53 tūkstošus drukātos Saskaņotā paziņojuma protokolus. Vienlaikus visu kampaņas laiku, kopā ar satiksmes drošības ekspertiem, dažādos masu informācijas līdzekļos skaidrojām autovadītājiem to, kā pareizi aizpildīt Saskaņoto paziņojumu,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

 

Kampaņas laikā Modes un dzīvesstila tirdzniecības centrā “Spice” bija izvietota interaktīva ekspozīcija, kas ļāva apmeklētājiem iepazīties ar to, pie kādiem apstākļiem iespējams aizpildīt Saskaņoto paziņojumu, to pareizu aizpildīšanu, un tipiskākajām kļūdām, ko pieļauj autovadītāji aizpildot Saskaņoto paziņojumu. “Esam patiesi gandarīti, ka mūsu telpās izvietotā ekspozīcija bija ļoti novērtēta, ko apliecina ne vien apmeklētājiem izdalītie vairāki tūkstoši Saskaņotā paziņojuma veidlapu, bet arī tas, ka mūsu informācijas centrā vērsās daudzi interesenti, kas tirdzniecības centru apmeklēja, lai apskatītu tieši ekspozīciju. Plānojam arī nākotnē aktīvi iesaistīties satiksmes drošības un mobilitātes projektos, lai uzlabotu mūsu apmeklētāju ērtības un satiksmes drošību kopumā,” stāsta Modes un dzīvesstila tirdzniecības centru “Spice” un “Spice Home” vadītāja Iveta Priedīte

 

LTAB izstrādāja un ieviesa mobilā Saskaņotā paziņojuma funkciju lietotnē LTAB OCTA 2019.gadā. Funkcija ļauj aizpildīt Saskaņotā paziņojuma veidlapu elektroniski jebkurā viedierīcē, un, pateicoties lietotāja autorizācijas iespējām, šāds elektroniski aizpildīts saskaņotais paziņojums, ir līdzvērtīgs dokuments tā drukātajai versijai. Informācija par mobilo Saskaņoto paziņojumu un tā aizpildīšanu atrodama šeit: www.ltab.lv/spapp

Pielikumi

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.