Pirmajā pusgadā apdrošinātāji OCTA atlīdzībās izmaksājuši gandrīz 28 miljonus eiro

31.07.20

Pirmajā pusgadā apdrošinātāji OCTA atlīdzībās izmaksājuši gandrīz 28 miljonus eiro

Neskatoties uz ievērojamo apdrošinātājiem pieteikto zaudējumu skaita samazinājumu, kas lielākoties saistīts ar satiksmes intensitātes mazināšanos COVID19 pandēmijas laikā, šī gada pirmajos sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrības un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk- LTAB) kopā atlīdzībās izmaksājušas vēsturiski lielāko atlīdzību apjomu – 27,93 miljonus EUR.

2020.gada pirmajos 6 mēnešos kopējais apdrošinātājiem pieteikto negadījumu skaits bija 18968, kas ir par gandrīz 15% mazāk nekā līdzīgā periodā pērn. “Negadījumu skaita samazinājums saistāms ar COVID19 pandēmijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem un ekonomiskās aktivitātes krišanos, kas būtiski samazināja satiksmes intensitāti. Šobrīd, kad transportlīdzekļu skaits uz ielām atkal atgriezies ierastajā apjomā, redzam, ka arī zaudējumu pieteikumu skaits proporcionāli pieaug,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Šī gada pirmajā pusgadā apdrošināšanas sabiedrības un LTAB OCTA atlīdzībās izmaksājuši 27,93 miljonus EUR, kas ir par 0,13% vairāk nekā pērnā gada pirmajos sešos mēnešos. “Šis ir vēsturiski lielākais izmaksāto OCTA atlīdzību apjoms. Piemēram, pirms pieciem gadiem – 2016.gada pirmajā pusgadā, OCTA atlīdzībās tika izmaksāti 20,51 miljoni EUR,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Šī gada pirmajā pusē strauji pieaugusi arī vidējā apdrošināšanas atlīdzība par notikušu ceļu satiksmes negadījumu. “Ja pērnā gada 6 mēnešos vidējā atlīdzība bija 1068 EUR, tad šogad tā jau sasniegusi 1153 EUR. Vēl straujāks ir kāpums pēdējo piecu gadu periodā – salīdzinājumā ar 2016.gada pirmā pusgada rezultātiem, vidējā atlīdzība pieaugusi par 28,36%,” stāsta J.Abāšins.

Vidējās atlīdzības straujais pieaugums lielā mērā saistāms tieši ar negadījumu skaita samazinājumu COVID19 pandēmijas periodā: “Kopējā izmaksāto atlīdzību summā iekļautas šī gada I pusgadā pieteikto OCTA gadījumu veiktās izmaksas, kā arī tās atlīdzības, kas izmaksātas šogad par vēl iepriekšējos periodos pieteiktajiem negadījumiem, tādēļ šobrīd šajā pozīcijā samazinājums vēl nav izjūtams. Domājams, ka pavasara “klusuma periods” ceļu satiksmē atspoguļosies tieši otrā pusgada datos,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs.

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Seesam Insurance” AS Latvijas filiāle un “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle.

Pielikumi

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.