No 1.jūnija šoferiem vairs nebūs obligāta prasība vadāt līdzi OCTA polises un uzlīmes

30.05.08

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) informē: Pērn pieņemtās izmaiņas likumdošanā paredz, ka no šī gada 1.jūnija visi noslēgto OCTA standartlīgumu dati atradīsies centrālajā datubāzē, ko izmantos arī Ceļu Policija, lai pārliecinātos par OCTA esamību konkrētajam transportlīdzeklim. Turpmāk:

*transportlīdzekļa vadītājam nebūs līdzi jāvadā OCTA polise papīra dokumenta veidā;

*kā obligāta prasība ir atcelta speciālās uzlīmes uz transportlīdzekļa priekšējā loga (uzlīmes netiks izsniegtas);

*ar distances saziņas līdzekļu (interneta) starpniecību slēgts OCTA standartlīgums (e-polise) būs derīgs bez apdrošināšanas polises oriģināla. Tādā veidā transportlīdzekļu īpašniekiem tiks vienkāršota OCTA iegāde;

*OCTA standartlīgumu varēs slēgt arī līdzšinējā kārtībā – klātienē pie apdrošinātāja, saņemot polisi papīra formātā.

*dodoties uz ārvalstīm, kur darbojas standartlīgums, līdzi jāņem apdrošinātāja izsniegts OCTA polises oriģināls. Tas ir cilvēku drošībai un sirdsmieram, jo iepriekš nevar paredzēt visas situācijas, kādās var nokļūt, un kurā brīdī ir nepieciešams uzrādīt polises oriģinālu.

*OCTA polises oriģināls varēs arī nebūt ierastās zaļās veidlapas veidā – tā varēs būt arī apdrošinātāja izsniegta un parakstīta izdruka uz baltas vai citas krāsas apdrošinātāja izsniegtas veidlapas;

Iepriekš minētās izmaiņas attiecas tikai uz OCTA standartlīgumiem (nevis Zaļajām kartēm un robežlīgumiem). PDF

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.