LTAB kopā ar nozares ekspertiem, meklē risinājumus kā izglītot satiksmes negadījumos cietušos par zaudējumu atīdzināšanu

23.10.12

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati liecina, ka šobrīd Latvijā pastāv zems ceļu satiksmes dalībnieku un iesaistīto institūciju informētības līmenis par OCTA atlīdzību veidiem un kompensēšanas kārtību. Kā norāda LTAB, ja par transportlīdzeklim nodarīto bojājumu atlīdzināšanu visi ir informēti, tad par veselībai nodarīto zaudējumu kompensēšanu vēl joprojām daudzos gadījumos valda neinformētība un pat mīti. Vislielākie stereotipi saistīti ar gājējiem un velosipēdistiem. Iedzīvotaji uzskata, ka OCTA atlīdzība pienākas tikai cietušajam transportlīdzekļa vadītājam, nezinot, ka OCTA attiecas uz visiem satiksmes dalībniekiem, tai skaitā gājējiem, kuriem nav jāiegādājas papildus apdrošināšana, jo viņi kā satiksmes dalībnieki ir aizsargāti ar OCTA likumu un, gadījumā, ja viņi ir cietuši CSNg viņiem ir tiesības pieprasīt atlīdzību no apdrošinātāja.

PDF

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.