Biežākā kļūda aizpildot saskaņoto paziņojumu – nepareizi uzzīmēta negadījuma shēma

01.12.20

Biežākā kļūda aizpildot saskaņoto paziņojumu – nepareizi uzzīmēta negadījuma shēma

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) apkopojis būtiskākās kļūdas, ko autovadītāji pieļauj aizpildot saskaņotos paziņojumus. “Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumos (turpmāk – CSNg) iesaistītie kļūdās zīmējot negadījuma shēmu, kā arī norādot negadījuma apstākļus,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka līdzīga statistika vērojama gan aizpildot saskaņotā paziņojuma protokolus drukātā formā, gan arī elektroniski – LTAB OCTA mobilajā lietotnē.

 

Saskaņotajā paziņojumā  CSNg iesaistītajiem jāuzzīmē negadījuma skice sadursmes brīdī, norādot brauktuvju plānu, transportlīdzekļu kustības virzienus, to stāvokli sadursmes brīdī, ceļa apzīmējumus, ielu vai ceļu nosaukumus. “Diemžēl daudzos aizpildītajos saskaņotajos paziņojumos, redzam, ka autovadītāji attēlojuši spēkratus tādā stāvoklī, kādi tie ir jau pēc negadījuma, nav norādījuši transportlīdzekļu kustības virzienus,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs.

 

Tāpat novērojamas kļūdas vai neprecizitātes norādot negadījuma apstākļus.  “Ir situācijas, kad paziņojumā negadījuma apstākļi nav atzīmēti vispār, tie ir pretrunīgi vai neatbilst skicē attēlotajiem, piemēram, abas puses atzīmē, ka transportlīdzekļi stāvēja,” norāda J.Abāšins.

 

LTAB valdes priekšsēdētājs uzsver – nav būtiski, kura no pusēm aizpilda saskaņotā paziņojuma A (zilo) vai B (dzelteno) sadaļu. Svarīgi, lai abas puses spēj vienoties par CSNg norises laiku, vietu un apstākļiem, kā arī precīzi attēlo negadījuma skici sadursmes brīdī. Tas ļaus apdrošinātājam objektīvi izvērtēt CSNg apstākļus, noteikt, kurš no iesaistītajiem bijis negadījuma izraisītājs, kurš – cietušais, kā arī ātrāk lemt par atlīdzību izmaksu,” rezumē J.Abāšins, piebilstot, ka ļoti svarīgi, lai abas negadījumā iesaistītās puses saskaņotajā paziņojumā norādīto inormāciju būtu apliecinājušas ar saviem parakstiem.

 

Pamācība – kā pareizi aizpildīt saskaņoto paziņojumu drukātajā versijā: https://www.youtube.com/watch?v=Gt0LuSjikIA&t=61s

Pielikumi

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.